Наші викладачі. Short interviews

Сніжана Нікіфорова – founder and philosopher of The LOL – атмосферної школи безлімітної англійської мови

Processed with VSCO with a6 preset

 

В Інстаграм ти називаєшся Снєжа та круасани, чому ж тоді школа англійської мови, а не bakery shop?

 Може, тому що моя англійська така ж солоденька, як і круасан із заварним кремом? А на його приготування потрібен час й практика, як і для англійської, зрештою?)

Добре, а що ще про себе розкажеш, окрім того, що любиш круасани із заварним кремом?

Я справді люблю круасани) А ще більше людей із якими працюю. Вони мене надихають. Усі. Я працюю викладачем уже десь стільки, скільки моїй Соломії, а їй 11. Я працювала у дежавній школі із дітьми, на мовних курсах із малечею трьох-чотирьох років, із тінейджерами, із корпоративними клієнами, тобто великими компаніями, а це і Добробут, Boeing, Global Logic, Life, Vodafone, Modna Kasta, Henkel, Червоний Хрест, Zeo Alliance, це – десятки людей і сотні історій успіху, невдач, боротьби й немовірного захоплення.

 

The Land of Liberty. Тобі не казали, що це занадто довга назва для школи?

 Казали. Та це не просто назва – це спосіб життя тих людей, що до мене приходять, та й взагалі, моя особиста філософія.

 

 А який тоді спосіб життя твого студента? Можеш його описати?

 The Land of Liberty – це не мас-маркет. Мій слухач точно знає, що йому потрібно, які великі цілі й амбіції він досягає прямо зараз, а англійська лише допомагає в цьому. Англійська – не кінцева ціль, а лише один із інструментів. Так, я можу із впевненістю сказати, що мій слухач – особливий. Він дуже цілеспрямований й уже заряджений на успіх. Я нікого не вмовляю вивчати мову, а навпаки, сама захоплююсь кожним своїм студентом, бо кожен унікальний і це я найбільше люблю у своїй роботі. Усі дуже різні, із різних сфер, із різних вікових груп, але коли ми зберемося на велику вечірку, то нам буде цікаво разом. Знаєш чому? Бо ми прагнемо успіху й перемог у всьому, що робимо. І ми їх отримуємо.

 Цілеспрямованість, великі цілі, великі мрії, працьовитість, свобода у виборі всього, щирість, почуття гумору й уміння почуватися щасливим – це мій студент, це – я, і це – The LOL.

Тобто ти зібрала команду переможців й навчаєш їх англійської?

 Так, я нікого тут не мотивую, я – не тренер, не коуч, не іспірейтор. У моїх людей немає часу на цю романтику. Їм потрібна інформація, тобто англійська й дуже швидко. Вони живуть насиченим життям, ритм якого пульсує й зашкалює, а робочі графіки постійно змінюються. Тому я створила цю систему із безлімітним відвідуванням занять та у будь-який зручний для студента час. Таким чином ми вирішуємо ці питання із швидкістю навчання, адже на вивчення мови потрібен час і за місяць це все не опанувати. Інші мовні школи надають лише 2-3 заняття на тиждень. При такому розкладі, скільки потрібно років на вивчення мови? Плюс робочий розпорядок постійно змінюється. Скажімо, у тебе сьогодні незапланована зустріч, побачення чи шопінг, а твої заняття тільки о 18:00. То чому б тобі не прийти у інший час, о 20:00 чи о 16:00, чому я маю прив’язувати тебе лише до цих 18:00?

21 сторіччя надворі, а студентам пропонують сервіс, що пропонували 50 років тому назад.

А твій урок тоді, він який?

 Реальне життя. Жива розмова, на теми, що цікаві студентам, а студенти усі різні й єдиного підходу до усіх не існує. Приємна компанія, келих шампанського. Хоча, зараз усі спортсмени й обирають зелений чай.

Розумієш, я за індивідуалізм. Я упевнена, що якщо тобі не цікаво розмовляти про квантову фізику у рідній мові, то й в англійській не потрібно намагатися навчити тебе цій темі, навіть, якщо вона і включена до підручника. Можна, звісно, скільки завгодно читати про це статті на уроках, слухати подкасти в машині, перед сном класти зошит із новими словами під подушуку, але віддача від таких маніпуляцій навряд чи порадує. Тож нащо витрачати на це час? Краще віднайти теми, які справді цікавлять й потрібні тобі.  Мова потрібно для спілкування, а спілкуватимешся ти тільки на теми, близькі тобі. І я сподіваюсь, що це не буде квантова фізика, бо у школі у мене були із нею проблемки)

А вже є якісь результати твоє безлімітної системи? Вона реально працює й ефективніша за ’’традиційну’’?

 Так, я вже почала працювати у такій системі безліміту, коли студент оплачує абонемент 1600 гривень на місяць й отримує необмежену кількість відвідувань у зручний для нього час й за 1,5 місяці навчання зі студентами, що приходили майже щодня, ми пройшли половину книжки й покрили половину курсу, постійно підлаштовуючи графік занять під робочий графік учнів. Я хоч і філолог, але цифри кажуть самі за себе. Але звісно, це – заслуга тільки моїх brave students та їх цілеспрямованості. Я лише допомагаю, але все інше – вони самі.

 

Але чому у школі англійської мови золоті стіни, диван, картини із Парижу і  жодного флагу Британії? Може поясниш?

 Англійська – універсальна мова спілкування, вона для усього світу. Ми тут не вивчаємо сімейне дерево Королеви, ми будуємо своє життя у сучасному світі і нам потрібна англійська. І швидко.

А чому такий стиль? Я хочу, щоби моїм студентам було комфортно. Вони достатньо часу проводять в офісах й університетських румах і це складно. Мені потрібна ця атмосфера – своя атмосфера. Для відчуття розслабленості й невимушеності.

 Ринок достатньо перенасичений мовними курсами, і вони достатньо сильні, не боїшся конкурентів?

Чекаєш коли я скажу, що історія про Давида та Голіафа – моя  улюблена історія? Я знаю, що мої конкуренти дуже сильні, у них є ресурси, можливість купляти й залучати нові технології. А у The LOL є лише я. Але ж так навіть цікавіше?

 

Ти казала, що The LOL приймає участь у благочинних акціях, що саме ви робите?

По-перше я упевнена, що бізнес повинен мати великі цілі та велику ідею. Ідея The Land of Liberty – створити таку систему навчання, де англійська вивчається  швидко, зручно й весело. Нажаль, за усю історію вивчення іноземних мов, а це десь стільки ж, скільки існує людство, а отже й комунікація, ніхто так і не придумав дієвої й приємної системи, тобто щоби можна було навчити мові й при цьому не доводилося бити студента лінійкою по рукам).

І щонайголовніше, то ця система має бути справді ефективною. Дивись, якщо на початку курсу у групі 12 чоловік, а на фінальному тестуванні у кінці семестру лише 2  – то така система навчання дурня. Знову ж таки, нажаль, але ця статистика є правдивою для багатьох шкіл, просто вона не оприлюднюється. Та  це лише означає, що мені є над чим працювати.

По-друге я вважаю, що бізнес має створювати та реалізовувати круті соціальні проекти. Ми співпрацюємо із Фондом Жизнелюб і моїми студентами є Леді поважного віку, а найстаршенькій 74 роки. Скажу так, коли у снігову завірюху прийшла студентка й сказала, що через непогоду транспорт перестав ходити й аби дібратися на моє заняття вона пройшла пішки 4,5 кілометри, то я зрозуміла, що, знаєш, все що я тут роблю недарма й має значення.

Далі співпрацюватимемо із дитячими будинками. Адже кожен повинен мати право на майбутнє й на здійснення мрії. Та й узагалі, світ має знати англійську.

 

 Великі плани на майбутнє? Хочеш усіх навчити англійської?

 Фабіна Гарсіа – CEO Revlon, колись запитали, про те, як же компанія Revlon виготовляє фарбу для волосся, на що він відповів, що фарбу виготовляє завод, а компанія Ревлон же дарує відчуття щастя жінкам.

The Land of Liberty – допомагає досягати успіху, досягати цілей та здійснювати мрії. У кар’єрі, в житті. Підвищення, вступ до університету, переїзд, нові друзі, враження, країни, впевненість у собі, у своїх силах. Це все не тільки про англійську, так?

А твої мрії?

 Мрії чи цілі?) Добре, одна із мрій – створити уроки англійської із Ілоном Маском та залученням доповненої реальності. Тож, The LOL має допомогти й мені у здійсненні мрій.

 

Сніжана Нікіфорова  instagram.com/snezhaandcroissants

 facebook.com/lolita.feldmann

 

 

 

Катя Рослякова – викладач англійської. Зірка Сходу та діамант The LOL

IMG-7166bfd03d790ed4b34dc80a6221d00f-V

Випускниця Київського Національного Лінгвістичного Університету. Досконало володіє англійською та арабською мовами. Декілька років жила на Близькому Сході. Цікавиться сучасним мистецтвом, кінематографом та розповідає жарти у стилі Тарантіно. Яскрава й неординарна особисть, з якою можна вільно поговорити про міжнародну політику, архітектуру Захи Хадід та рецепти Лазаньї.

Про Катю можна розповідати годинами, складати сонети й декламувати їх різними мовами, але краще записатися до неї на урок, бо навіть арабський Принц вже записався з усім своїм Королівством, а ти що?

Ми задали їй декілька запитань, аби познайомитись поблище.

Скільки вже працюєш викладачем?

Вже ось більше трьох років батьки плутають мене з учнями. 3 роки, як я ділюсь знаннями й почуттям гумору. Моя викладацька діяльність почалась з курсів мови для дітей та батьків “міксів”, тобто тато + мама + дитинка. І, як то кажуть “понєслась”.

Чому саме викладання?

Хочеться викладати й вчителювати так, як про це мріялось на нудних уроках у школі, бути вчителем своєї ж мрії. Мабуть, це – покликання.

Ким мріяла стати у дитинстві?

Медсестра, дипломат, режисер, актор, фотомодель, журналіст. Тож тепер маю поєднувати всьо то в одному.

Твій урок, який він?

Настільки для мене важливий гумор, що мій урок, перш за все, – веселий!

На своєму уроці ти ким себе бачиш, от якщо можна було б обрати будь-якого персонажа, то хто б це був?

Щось середнє між учасником і редактором  жартів “Ліги сміху”.